Wystawa plenerowa poświęcona ofiarom tzw. Wielkiej Akcji w getcie warszawskim (22.07.1942–21.09.1942), otwarta na placu Grzybowskim w jej 80. rocznicę.
Wystawa przybliżająca sylwetki dwóch ważnych lekarzy niosących pomoc dla ludności uwięzionej w getcie warszawskim, którzy oboje okupili ją ofiarą swego życia.
Druga odsłona corocznego cyklu „Ludzie, miejsca, wydarzenia” poświęcona Szpitalowi Dziecięcemu im. Bersohnów i Baumanów oraz pracującym w nim lekarzom, walczącym o życie osób uwięzionych w…
Projekt fotograficzny Roberta Wilczyńskiego w formie wystawy plenerowej na płocie dawnego Szpitala Dziecięcego im. Bersohnów i Baumanów, łączący archiwalne fotografie z getta warszawskiego oraz autorskie…
„Getto warszawskie. Ludzie, miejsca, wydarzenia” to nowy internetowy projekt MGW o charakterze cyklicznym. Jego celem jest przedstawienie różnych aspektów życia artystycznego oraz kulturalnego w getcie…
Muzeum Getta Warszawskiego, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zapraszają 14 lipca na wystawę pokonkursową „Logo dla muzeum”. Nowa, szósta już…
Do września 1939 roku ludność żydowska w liczbie ok. 370 tys. stanowiła jedną trzecią mieszkańców Warszawy. W jednym mieście współistniały ze sobą dwa światy –…
Wystawa jest zaproszeniem do spaceru wybranymi ulicami Warszawy, które na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu lat zmieniały, często radykalnie, swoje oblicze. Wielokulturowe niegdyś miasto było świadkiem tragedii…
Dzieje obu ulic zaczynają się pod koniec XVIII wieku. Już w XIX wieku stały się one świadectwem bogatych, polsko-żydowskich relacji społecznych – kamienice czynszowe przy…
Natan Rapoport ukończył studia w 1936 r. na warszawskiej ASP. W tym samym roku otrzymał główną nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Sport w sztuce” za…
Budynek przy Śliskiej 51/Siennej 60 został ufundowany przez dwie żydowskie rodziny, które stały się jego patronami. Służył jako szpital dla dzieci wszystkich wyznań. Pracował w…