Folder Muzeum Getta Warszawskiego

Prezentujemy folder opisujący dotychczasową działalność Muzeum Getta Warszawskiego od momentu jego powołania w lutym 2018 r.

Z satysfakcją przedstawiam podsumowanie niemal już czteroletniej działalności kierowanej przeze mnie instytucji kultury w organizacji, Muzeum Getta Warszawskiego. Był to czas wytężonej pracy, której rezultaty są dla nas powodem do dumy. Muzeum, którego podwaliny kładliśmy w niewielkim gronie w 2018 r., dysponuje obecnie ponad trzydziestoosobowym zespołem, ma własną, niepowtarzalną identyfikację graficzną, prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną, naukową, kulturalną i upamiętniającą. Już dziś, mimo że od otwarcia wystawy stałej dzieli nas jeszcze kilka lat, Muzeum Getta Warszawskiego jest istotnym punktem na muzealnej mapie Warszawy.
To, że udało się nam dokonać tak wiele w tak krótkim okresie jest zasługą oddanego, profesjonalnego Zespołu Muzeum, któremu chciałbym z tej okazji z całego serca podziękować. Wiele zawdzięczamy także wspierającym nas instytucjom i osobom prywatnym.
Zapraszam Państwa do zapoznania się z działalnością naszego muzeum. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się już niedługo na jego uroczystym otwarciu.

Albert Stankowski
Dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego