Gra „Nowolipie 29D” z uczniami XXIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie

19 maja trasą powstańczych historii, relacji i wspomnień przedstawionych w grze mobilnej „Nowolipie 29D” przeszli uczniowie XXIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie razem z edukatorkami MGW dr Wiesławą Młynarczyk i Maszą Makarową.

Zachęcamy szkoły z Warszawy i innych miejscowości do udziału w mobilnej grze terenowej Nowolipie 29D przedstawiającej historię powstania w getcie warszawskim. Dziś trasą powstańczych historii, relacji i wspomnień przeszli uczniowie XXIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie razem z edukatorkami MGW dr Wiesławą Młynarczyk i Maszą Makarową. Rozgrywka zakończyła się przy kinie Muranów – najlepsze zespoły dostały książki wydane przez nasze Muzeum.

Gra terenowa Nowolipie 29D jest świetnym narzędziem edukacyjnym. Nie jest grą do zabawy, lecz do poznawania historii getta warszawskiego i wydarzeń z wiosny 1943 roku. Prowadzi po najważniejszych miejscach związanych z powstaniem. Zachęcamy nauczycieli i szkoły do wykorzystania jej w edukacji. Taką rozgrywkę połączyć można również ze spacerem z edukatorami MGW.

Przypominamy również, że Muzeum Getta Warszawskiego organizuje bezpłatne spacery edukacyjne dla szkół, realizowane są pod kątem obowiązującej obecnie podstawy programowej z języka polskiego i historii. Kontakt: wmlynarczyk@1943.pl