Zagraj w grę terenową o powstaniu w getcie warszawskim „NOWOLIPIE 29D”!

Z okazji 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim, Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza do pobrania mobilnej gry terenowej „Nowolipie 29d”. Premiera odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o 12:00 pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Wyobraźcie sobie, że wprowadzacie się do mieszkania na Muranowie i natykacie się na stare pudełko, wypełnione pamiątkowymi zdjęciami, gazetami i dokumentami o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Wśród nich jest nawet mapa z przedwojenną siatką warszawskich ulic. Ale starsza sąsiadka, którą chcecie zapytać o znalezisko, denerwuje się i nie chce z wami rozmawiać…

Gra miejska „Nowolipie 29D” pomoże Wam rozwikłać tę zagadkę. Dzięki niej możecie się wcielić w rolę grupy znajomych, którzy przyjechali do Warszawy na studia i w komórce lokatorskiej znaleźli właśnie te rzeczy. Przeglądając znalezione materiały i zapoznając się z poszczególnymi pamiątkami, przeniesiecie się w czasie do tamtych osób i wydarzeń, które staną się waszymi przewodnikami po getcie w czasie powstania. Razem z nimi wyruszycie w podróż po współczesnej Warszawie, odkrywając jednocześnie dramatyczne wydarzenia wiosny 1943 roku oraz tajemnice właścicielki znalezionych skarbów.

Trasa gry prowadzi przez najważniejsze punkty związane z powstaniem w getcie, w szczególności okolice Muranowa. Gra rozpoczyna się przy Pomniku Bohaterów Getta a kończy w miejscu, gdzie stała Synagoga na Tłomackiem.

Żeby zagrać, należy pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack na telefon komórkowy.

Plan gry dla osób uczestniczących w premierze 24 kwietnia:

  1. Start gry odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 12:00 pod Pomnikiem Bohaterów Getta przy ul. Zamenhofa. Gracze zostaną zapoznani z zasadami gry oraz otrzymają kod QR umożliwiający rozpoczęcie gry.
  2. Gracze mogą brać udział w grze indywidualnie lub zespołowo.
  3. Meta znajduje się na placu Grzybowskim.
  4. Gra zostanie zakończona o godzinie 16.00 niezależnie od tego, czy wszyscy gracze dotrą do mety. Wyniki gry zostaną ogłoszone tego samego dnia ok. godziny 16:30 na placu Grzybowskim w pobliżu wystawy organizowanej przez Muzeum Getta Warszawskiego.
  5. Pierwsze trzy zespoły/osoby, które zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają nagrody główne, którymi są wydawnictwa książkowe MGW.

Długość trasy: około 5 km.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania – prosimy przesyłać maile na adres mmakarova@1943.pl

1

Kod QR do pobrania gry NOWOLIPIE 29D