Nowolipie 29D

Wyobraźcie sobie, że wprowadzacie się do mieszkania na Muranowie i natykacie się na stare pudełko, wypełnione pamiątkowymi zdjęciami, gazetami i dokumentami o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Wśród nich jest nawet mapa z przedwojenną siatką warszawskich ulic. Ale starsza sąsiadka, którą chcecie zapytać o znalezisko, denerwuje się i nie chce z wami rozmawiać…

Gra miejska „Nowolipie 29D” pomoże Wam rozwikłać tę zagadkę. Dzięki niej możecie się wcielić w rolę grupy znajomych, którzy przyjechali do Warszawy na studia i w komórce lokatorskiej znaleźli właśnie te rzeczy. Przeglądając znalezione materiały i zapoznając się z poszczególnymi pamiątkami, przeniesiecie się w czasie do tamtych osób i wydarzeń, które staną się waszymi przewodnikami po getcie w czasie powstania. Razem z nimi wyruszycie w podróż po współczesnej Warszawie, odkrywając jednocześnie dramatyczne wydarzenia wiosny 1943 roku oraz tajemnice właścicielki znalezionych skarbów.

Trasa gry prowadzi przez najważniejsze punkty związane z powstaniem w getcie, w szczególności okolice Muranowa. Gra rozpoczyna się przy Pomniku Bohaterów Getta a kończy w miejscu, gdzie stała Synagoga na Tłomackiem. Długość trasy: około 5 km.

Żeby zagrać, należy pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack na telefon komórkowy.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania – prosimy przesyłać maile na adres mmakarova@1943.pl

Kod QR do pobrania gry NOWOLIPIE 29D

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Gra miejska na smartfony (prace koncepcyjne i graficzne, wsparcie naukowe, prace programistyczne, testy, migracja danych).