„Co trzeci spośród nas” – drugie oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Drugie oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji plenerowej, znajdującej się przy Pl. Grzybowskim, odbyło się w ostatni dzień XVII Festiwalu „Warszawa Singera”, 30 sierpnia, jako jego wydarzenie towarzyszące

31 sierpnia 2020

Po ekspozycji plenerowej „Co trzeci spośród nas”, znajdującej się przy Placu Grzybowskim, ponownie oprowadzali jej kurator, Rafał Kosewski i dr Jacek Konik. Wystawa przybliża najważniejsze wydarzenia historyczne z dziejów getta warszawskiego i przybliża codzienne problemy osadzonych w nim ludzi. Ponad 70 archiwalnych fotografii na 20 planszach zostało przygotowanych z okazji dwóch rocznic – w 77. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim i 80. rocznicę zamknięcia jego granic – 16 listopada 2020 roku.

Kilka opinii widzów, którzy zwiedzili wystawę (z profilu instytucji na FB):

„Wystawa bardzo profesjonalnie zaaranżowana – opisy zdjęć bardzo ciekawe, merytoryczne… zdjęcia bardzo przejmujące… Bardzo mi się podobało zdjęcie przedstawiające tłok na skrzyżowaniu ulic w getcie oraz zdjęcie z targu…niby takie normalne życie codzienne, a jednak wiemy, przez jaką gehennę przechodzili Ci ludzie wtedy..”

„Dobrze pokazane i opowiedziane.”

„Warto obejrzeć wystawę i przeczytać wiele informacji, tragicznych, ale prawdziwych.”

Ekspozycję można oglądać na Placu Grzybowksim do 30 listopada 2020 r.

Anna Kilian

Zdj. MGW