Seminarium dla nauczycieli | Powstanie w getcie warszawskim

Dział Edukacji MGW oraz Przystanek Historia IPN im. Janusza Kurtyki  w Warszawie zapraszają do udziału w seminarium doskonalącym dla nauczycieli pt. Powstanie w getcie warszawskim, które odbędzie się 20 maja 2023 r. w godz. 9:00 – 15:30. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres barbara.pamrow@ipn.gov.pl.

Seminarium zorganizowane w związku z 80. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim przeznaczone jest dla nauczycieli, którzy zainteresowani są prowadzeniem zajęć na temat historii getta warszawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powstania – największego zbrojnego zrywu ludności żydowskiej podczas II wojny światowej.

Seminarium rozpocznie się od spaceru edukacyjnego. Dalsza część zajęć odbędzie się w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25).

Program seminarium:

09:00 – 11:00  Spacer edukacyjny po terenie dawnego getta warszawskiego –  miejsce zbiórki pod budynkiem Muzeum POLIN. Spacer poprowadzi Masza Makarowa z Działu Edukacji MGW, historyczka, licencjowana przewodniczka po Warszawie.

11:30 – 13:00  „Trzy dni, nie dłużej”. Bojowcy i ludność cywilna w powstaniu w getcie warszawskim. – wykład dr Martyny Grądzkiej-Rejak ( Instytut Pamięci Narodowej; Dział Naukowo-Badawczy Muzeum Getta Warszawskiego).

13:00 – 14:00 obiad

14:00 – 15:30 Pokaz filmów edukacyjnych: „Historia getta warszawskiego” i „Dwie flagi”. Pokaz poprzedzi krótka prelekcja dr Haliny Postek, kierowniczki Działu Edukacji MGW.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Prosimy o przesłanie zgłoszeń do 18 maja (do końca dnia): barbara.pamrow@ipn.gov.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz nazwy szkoły, w której Państwo pracują.