Identyfikacja wizualna dla MGW na wagę złota

Podczas litewskiej odsłony festiwalu ADC projekt DADADA Studio – który zwyciężył w ubiegłorocznym, międzynarodowym konkursie, zorganizowanym przez Muzeum Getta Warszawskiego i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej – zdobył najważniejszą nagrodę w kategorii: identyfikacja wizualna, systemem opracowanym właśnie dla naszej instytucji 

3 września 2020

ADC – Art Directors Club – to międzynarodowa organizacja, założona w Nowym Jorku w 1920 roku. Zrzesza profesjonalistów branży projektowej i dyrektorów artystycznych związanych z reklamą. Organizuje wystawy i przyznaje nagrody, także dla projektantów w poszczególnych krajach, poza USA.

Do ADC należą 23 kraje europejskie – mówi Simona Didvalyte, Studio Manager i New Business Director w DADADA Studio. – Jednym z nich jest Litwa. A teraz , po raz pierwszy, wręczenie lokalnych nagród odbyło się w Wilnie.  DADADA Studio zgłosiło swoje trzy wykonane projekty, które uhonorowano Srebrną i Złotą Nagrodą w kategorii: identyfikacja wizualna. Nasz projekt dla Waszej instytucji, dla Muzeum Getta Warszawskiego, wygrał złoto.

Srebrną Nagrodę przyznano DADADA Studio za oryginalny system identyfikacji przygotowany dla wspólnego stoiska krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii – na dorocznych Międzynarodowych Targach Książki w Londynie (London Book Fair 2018).

Miesiąc temu zdobyliśmy jeszcze jedną niezwykle ważną nagrodę – dodaje SimonaDidvalyte. – Otrzymaliśmy Grafitowy Ołówek – czyli Srebrną Nagrodę – w kategorii brandingu (kreowania marki) dla Muzeum Getta Warszawskiego od D&DA, organizacji zrzeszającej kreatywnych projektantów, z siedzibą w Londynie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni! 

Anna Kilian

Zdj. ADC Lietuva