Fotorelacja | Spacer dla osób uchodźczych zakątkami starej Warszawy

W niedzielę 19 czerwca odbył się kolejny, dziewiąty już spacer varsavianistyczny dla osób uchodźczych z Ukrainy. Tym razem Masza Makarowa poprowadziła nas przez ciekawe zakątki starej Warszawy.

Tym razem udaliśmy się na spacer po samym centrum Warszawy – po Krakowskim Przedmieściu i jego okolicach. Zobaczymy najpiękniejsze miejsca Warszawy, pałace, stare parki i kościoły, których na tej ulicy jest całkiem sporo. Usiedliśmy na ławeczce Chopina i dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkała rodzina Chopinów po przeprowadzce do Warszawy. Weszliśmy także do kościoła, w którym przechowywane jest serce wielkiego kompozytora. Znaleźliśmy też ciche zakątki – na przykład, tam, gdzie Roman Polański robił zdjęcia do „Pianisty” albo na terenie klasztoru, w którym mieszkał ksiądz poeta. Usłyszeliśmy także o projekcie urbanistycznym króla Augusta II, o tym, co kiedyś znajdowało się na pustym obecnie Placu Piłsudskiego i jak wybrano nieznanego żołnierza, który spoczywa w centrum Warszawy.

Spacer poprowadziła Masza Makarowa z Działu Edukacji MGW. Jest historyczką, przewodniczką po Warszawie, autorką bloga Warszawa na pamięć (@warsaw.to.remember) na instagramie i doktorantką UW.

Osoby zainteresowane przyszłymi wycieczkami miejskimi, zarówno po polsku, jak i po rosyjsku, zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz FB Muzeum. Spacery dla osób uchodźczych odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11:00.