„Początki okupacji nazistowskiej. Ciągłość i zmiana w życiu polskim i żydowskim 1939-1941” to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej przez Muzeum Getta Warszawskiego w dniach 18…
W związku z decyzjami najwyższych władz państwowych, władz MKiDN i dyrekcji Muzeum Getta Warszawskiego, w obliczu zagrożenia zakażeniem koronawirusem, podjęliśmy decyzję o przełożeniu seminarium wyjazdowego…
Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza nauczycieli i edukatorów na bezpłatne seminarium wyjazdowe do Chełmna nad Nerem i Łodzi w dniach 21-22 marca 2020 roku Niemiecki Obóz…
Dzisiaj mija 110. rocznica urodzin Ireny Sendlerowej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, znanej na całym świecie działaczki społecznej i sanitariuszki w powstaniu warszawskim, która uczestniczyła w…
Od 10 lutego zapraszamy do oglądania tablic edukacyjnych znajdujących się na dziedzińcu Szpitala Bersohnów i Baumanów – przyszłej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego Tablice edukacyjne poświęcone…
W sobotę 1 lutego, w siedzibie Centrum Edukacyjnego im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbyło się pierwsze w tym roku…
27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Zapraszamy do lektury felietonu dra…
O prekursorskich działaniach grupy berneńskiej – zwanej grupą Ładosia – będących głęboko zakonspirowaną operacją państwową ratowania Żydów, cenie ludzkiego życia i rosnących na całym świecie…
Na rynek wydawniczy trafiła najnowsza publikacja Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowana „Represje za pomoc Żydom na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej”. Jej autorki,…
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Muzeum Getta Warszawskiego zapraszają na Łódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia…