Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów

Dział edukacji Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza na trzydniowe, bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i edukatorów w dniach 25 – 27 października.

Pierwsza część szkolenia, w piątek 25 października, odbędzie się w Austriackim Forum Kultury na ulicy Próżnej 7/9 i będzie dotyczyć getta warszawskiego. Uczestnikom zostanie przedstawiona oferta edukacyjna MGW, potem wysłuchają oni wykładu zastępcy dyrektora MGW ds. naukowych i wystawienniczych, dr Hanny Węgrzynek, wezmą udział w warsztatach dr Wiesławy Młynarczyk, głównego specjalisty ds. edukacji oraz w spacerze po terenie getta warszawskiego, który poprowadzi Jagna Kofta z działu edukacji MGW. Tego dnia nauczyciele i edukatorzy odwiedzą również Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Żydowski Instytut Historyczny.

W sobotę 26 października uczestnicy będą zwiedzać Muzeum Treblinka. Wieczorem zostaną przewiezieni do hostelu w Lublinie. W niedzielę będą zwiedzać Państwowe Muzeum na Majdanku, gdzie wysłuchają wykładu pracownika działu naukowego tego muzeum, zostanie im przedstawiona oferta edukacyjna i wezmą udział w warsztatach.

MGW zapewnia nauczycielom i edukatorom przejazdy na trasie Warszawa – Treblinka – Lublin – Majdanek – Warszawa, noclegi w Warszawie i Lublinie, śniadania, obiady i kolacje.

Anna Kilian