Spotkanie promocyjne z Działem Edukacji MGW

27 marca edukatorki MGW – dr Halina Postek, dr Wiesława Młynarczyk oraz Masza Makarowa – spotkały się z warszawskimi nauczycielami, edukatorami i przewodnikami, aby opowiedzieć o projektach i materiałach edukacyjnych, które powstały w związku z 80. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim.

Spotkanie zaczęło się od prezentacji filmu edukacyjnego „Historia getta warszawskiego”, który w przystępny sposób opowiada o powstaniu, historii i zagładzie największego getta w okupowanej przez niemieckich nazistów Europie. Opowiedzieli o nim przedstawiciele studia FixaFilm Volha Bandarenka i Piotr Jędruszczak.

W filmie wykorzystane zostały zdjęcia archiwalne (m.in. z archiwum United States Holocaust Memorial Archiwum i Yad Vashem), fragmenty tekstów literackich oraz fragment wywiadu z Ocalałą Barbarą Marlow. Materiał został zrealizowany przez studio FixaFilm na podstawie scenariusza dr Wiesławy Młynarczyk z Działu Edukacji MGW. Film dostępny jest w trzech wersjach językowych wersjach: polskiej, angielskiej oraz ukraińskiej.

Kolejnym tematem prezentacji była mobilna terenowa gra edukacyjna o powstaniu w getcie warszawskim, która pozwala zagłębić się w historię miejsc związanych z powstaniem, wcielić się w rolę pomagających powstańcom oraz zobaczyć przedmioty odnalezione podczas wykopalisk w okolicy tzw. Bunkra Anielewicza. Ważnym elementem aplikacji jest audioprzewodnik po terenie tzw. małego getta – zawiera 224 historii związanych z 56 miejscami znajdującymi się na jego terenie.

Aplikacja MGW z grą i audioprzewodnikiem nie wymaga instalowania, wystarczy wejść z przeglądarki telefonu na adres: app.1943.pl

Aplikacja stworzona przez: Volha Bandarenka, Piotr Jędruszczak, Jan Namedyński z Fixafilm.pl

Zapraszamy nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną MGW i kontaktu w sprawie zorganizowania lekcji w szkole lub online i spacerów edukacyjnych po terenie warszawskiego getta: hpostek@1943.pl