Spotkanie Dyrektorów instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dniach 9-11 maja w Warce odbyło się spotkanie dyrektorów instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Getta Warszawskiego reprezentował dyrektor Albert Stankowski.

fot. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

W dniach 9–11 maja w Warce odbyło się spotkanie dyrektorów instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystąpili na nim Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr Jarosław Sellin. Przedstawiciele licznych muzeów zaprezentowali na panelach działalność swoich placówek i przedyskutowali bieżące zagadnienia muzealnicze, w tym kwestię trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie – historię ukraińskich muzeów, aspekty bezpieczeństwa w przypadku sytuacji kryzysowych oraz sposoby, na jakie polskie instytucje mogą wesprzeć ludność Ukrainy. W obradach uczestniczyli również dyrektorzy ukraińskich instytucji kultury: Taras Woźniak, dyrektor Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki, Viktoria Ivashchenko, dyrektor Muzeum Historycznego w Charkowie i dr Ludmiła Rybczenko, zastępca dyrektora Narodowego Muzeum HistoriiUkrainy w II wojnie światowej w Kijowie. Muzeum Getta Warszawskiego reprezentował dyrektor Albert Stankowski.