Spacer varsavianistyczny | „Pociejów, Tłomackie i okolice – zaginione serce dawnej dzielnicy północnej”

Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza na drugi w roku 2022 spacer varsavianistyczny, który odbędzie się 20 lutego – „Pociejów, Tłomackie i okolice – zaginione serce dawnej dzielnicy północnej”!

Przypomniane zostają dzieje dawnego Pociejowa – pierwszego centrum handlowego żydowskiej Warszawy, synagogi na Daniłowiczowskiej, Pasażu Simonsa – wielkiego „domu towarowego” dzielnicy żydowskiej, ul. Rymarskiej ze sławnym w okresie getta lokalem „Melody Palace”, a wreszcie pochodzenie, historia i znaczenie nieistniejącego placu Tłomackie (wraz z historią nieistniejącej Wielkiej Synagogi oraz ocalałego gmachu dawnej Centralnej Biblioteki Judaistycznej).

Zapraszamy na drugi w tym roku spacer varsavianistyczny – „Pociejów, Tłomackie i okolice – zaginione serce dawnej dzielnicy północnej”, który odbędzie się w niedzielę 20 lutego. Zbiórka o godz. 12.00 na pl. Teatralnym, przed kościołem Św. Andrzeja. Trasa spaceru wiedzie przez pl. Teatralny, ul. Bielańską, ul. Daniłowiczowską, ul. Długą, Al. Solidarności i pl. Bankowy. Poprowadzi go historyk sztuki i specjalista ds. naukowych MGW, dr Paweł Freus. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do zobaczenia!