Spacer po tzw. dużym getcie i zwiedzanie wykopalisk

Zapraszamy Państwa na spacer po północnej części terenu dawnego getta warszawskiego, największego getta w okupowanej Europie w czasie drugiej wojny światowej.

Na terenie tzw. dużego getta prawie nie pozostało starych budynków lub fragmentów murów getta. Po wojnie na gruzach dawnej dzielnicy północnej, tętniącej niegdyś życiem, wybudowano nowe osiedla. O życiu, walce i zagładzie getta warszawskiego i jego mieszkańców opowiedzą nam więc pomniki pochodzące z różnych okresów oraz nieliczne ostańce, których historiom przyjrzymy się bliżej. Będzie to też okazja do rozmowy o tym, jak zmieniała się pamięć Warszawy o getcie.

W czasie spaceru zobaczycie również teren wykopalisk archeologicznych na skrzyżowaniu dzisiejszych ul. Miłej i Dubois. Badania w tym miejscu były prowadzone przez badaczy Muzeum Getta Warszawskiego latem 2022 roku.

  • Kiedy: niedziela 3 marca 
  • Miejsce zbiórki: róg ul. Stawki i ul. Dzikiej  
  • start: godzina 12:00. Spacer potrwa ok. 2 godziny.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas spaceru będzie można odebrać zamówione WCZEŚNIEJ egzemplarze „Przewodnika po dawnym getcie warszawskim”. W tym celu należy przy zakupie książki zaznaczyć opcję „Odbiór podczas Spaceru po getcie 03.03″.

A tak było ostatnio...