Spacer „Małe getto oczami nastolatki. Spacer śladem Mary Berg”

Przewodniczka turystyczna Agnieszka Kuś zaprasza na drugi w tym roku spacer varsavianistyczny organizowany przez Muzeum Getta Warszawskiego – „Małe getto oczami nastolatki. Spacer śladem Mary Berg”!

Tym razem zwiedzimy teren tzw. małego getta, opisanego w „Dzienniku z getta warszawskiego” Mary Berg – polskiej Żydówki, w czasie okupacji mieszkającej wraz z rodziną przy ulicy Siennej 41. Dorastanie w getcie warszawskim stało się głównym wątkiem poruszanym w jej pamiętniku, wydanym w Stanach Zjednoczonych w roku 1945 i będącym jednocześnie pierwszą anglojęzyczną publikacją na temat getta warszawskiego. Podczas nadchodzącego spaceru skonfrontujemy opisywane przez Mary Berg miejsca z współczesnym krajobrazem Warszawy oraz zastanowimy się nad specyfiką postrzegania Zagłady oczami nastolatki. Spacer poprowadzi wykwalifikowana przewodniczka, Agnieszka Kuś.

Spacer odbędzie się w niedzielę, 18 lipca. Rozpocznie się o godz. 12:00 na dziedzińcu dawnego Szpitala Bersohnów i Baumanów w Warszawie (ul. Sienna 60). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do zobaczenia!