Premiera | „Kadisz 1942” Krzesimira Dębskiego

Zapraszamy na premierę wyjątkowej kompozycji Krzesimira Dębskiego na orkiestrę symfoniczną pt. „Kadisz 1942” w wykonaniu Primuz Chamber Orchestra pod batutą kompozytora. Koncert odbędzie się 16 listopada o 19:00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Premiera kompozycji Krzesimira Dębskiego stanowi część wspólnego projektu Żydowskiego Instytutu Historycznego, Muzeum Getta Warszawskiego i Państwowego Muzeum na Majdanku, tworzonego we współpracy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych.

Projekt powstał w ramach upamiętnienia Zagłady Żydów w 80. rocznicę niemieckiej akcji „Reinhardt”, której celem była eksterminacja ludności żydowskiej na terenie Generalnego Gubernatorstwa i Okręgu Białostockiego.

Projekt „Tak, jakbyśmy nigdy nie istnieli” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Bezpłatny bilet na koncert można pobrać na stronie Bilety24: https://www.bilety24.pl/koncert/1347-kadisz-1942-81935?id=437441.