Mobilna gra edukacyjna i audioprzewodnik o powstaniu w getcie warszawskim

Muzeum Getta Warszawskiego przygotowało aplikacje na smartfony, w której znalazła się nowa gra edukacyjna o powstaniu w getcie warszawskim oraz nagrany w językach polskim i angielskim audio przewodnik po małym getcie.

80. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim to dla wielu okres osobistej refleksji, mającej miejsce poza ramami oficjalnymych obchodów i wydarzeń towarzyszących. Być może część z Was chciałaby spędzić ten dzień, upamiętniając bojowniczki i bojowników w alternatywny sposób – na przykład spacerując po terenie dawnego getta i zgłębiając historie uwięzionych w nim osób.

Również w tym celu Dział Edukacji MGW we współpracy ze studiem Fixafilm przygotował aplikację na smartfony, w której znalazła się nowa gra edukacyjna o powstaniu w getcie warszawskim oraz nagrany w językach polskim i angielskim audioprzewodnik po małym getcie.

Aplikacja MGW z grą i audioprzewodnikiem nie wymaga instalowania, wystarczy wejść z przeglądarki telefonu na adres app.1943.pl

Poprzez udział w grze lepiej poznacie historię i realia pierwszego zbrojnego zrywu ludności żydowskiej w okupowanej przez niemieckich nazistów Europie; dowiecie się, jaka jest historia najważniejszych miejsc związanych z powstaniem oraz będziecie mogli wcielić się w rolę tych, którzy pomagali powstańcom. Zobaczycie także przedmioty odnalezione podczas badań archeologicznych prowadzonych przez MGW przy ulicy Miłej 18, gdzie znajdował się tzw. bunkier Anielewicza.

Audioprzewodnik zawiera 224 historii związanych z 56 miejscami znajdującymi się na terenie tak zwanego „małego getta”. Dostaniecie 84 minuty nagrania – można je odsłuchać w dowolnym miejscu. Udział w grze jest możliwy wyłącznie, gdy znajdziecie się na terenie dawnego getta warszawskiego.

Aplikacja stworzona przez: Volha Bandarenka, Piotr Jędruszczak, Jan Namedyński z Fixafilm.