Koncert „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli” w Warszawie

Zapraszamy na warszawską odsłonę koncertu „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli”, upamiętniającego wydarzenia sprzed 80 lat, kiedy to ponad półtora miliona polskich Żydów zostało zamordowanych w ramach faszystowskiej Akcji „Reinhardt”. Koncert odbędzie się 21 września o godzinie 19:00 w Teatrze Palladium.

„Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli” to muzyką i poezją pisana opowieść o tragicznych wydarzeniach na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Z miast, miasteczek i wsi dystryktów warszawskiego, radomskiego, krakowskiego, lubelskiego i galicyjskiego polskich Żydów wywożono do obozów zagłady, głównie w Sobiborze, Treblince i w Bełżcu.

Dziś, 80 lat po tych wydarzeniach, wspólny projekt Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, pt. „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli” pozwala na upamiętnienie każdej z Ofiar. Koncert grano już w różnych polskich miastach, między innymi w Lublinie i Przemyślu.

Honorowy Patronat nad projektem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W koncercie, który odbędzie się pod artystycznym kierownictwem Darka „Maleo” Malejonka, zabrzmią utwory w wykonaniu Renaty Przemyk, Natalii Niemen, Symchy Kellera, Kasi Malejonek, Aleksandry Idkowskiej, Basi Pospieszalskiej i Mony.

Rezerwacja bezpłatnych biletów dostępna jest pod adresem: ar_warszawa@tpe.org.pl