Izraelski dziennikarz Ariel Kahana z wizytą w MGW

Dziennikarz izraelskiej gazety „Israel Hayom” Ariel Kahana odwiedził 15 listopada teren prowadzonych przez Muzeum Getta Warszawskiego wykopalisk na warszawskim Muranowie, dawny Szpital Bersohnów i Baumanów oraz biuro MGW.

Dziennikarzowi towarzyszyli: dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego Albert Stankowski, archeolog i historyk z Działu Naukowo-Badawczego MGW dr Jacek Konik oraz ekspert do spraw naukowych rabin David Berman. Opowiedzieli oni o artefaktach znalezionych podczas prac archeologicznych na terenie dawnego getta warszawskiego, o postępie prac naukowych i o planach rozwoju Muzeum w najbliższym czasie. Zagłębili się też w historię dawnego Szpitala Bersohnów i Baumanów — zabytkowego zespołu architektonicznego, niemego świadka tragicznej historii Warszawy XX wieku. Przedstawili również koncepcję wystawy stałej, która docelowo ma być prezentowana w tym unikatowym budynku.

Ariel Kahana jest starszym korespondentem dyplomatycznym ukazującej się codziennie izraelskiej gazety „Israel Hayom” (hebr. „Izrael dziś”). O dyplomacji i polityce pisze od 2009 roku. Wykłada dziennikarstwo na Herzog College w Jerozolimie. W kwietniu 2022 roku za reportaże o diasporze żydowskiej w USA otrzymał prestiżową izraelską nagrodę dziennikarską „B’nai B’rith”.