Fotorelacja | Warsztaty „Rzeczy getta” dla uczniów z Łodzi

Kilkunastu uczniów łódzkich szkół wzięło udział w warsztatach MGW „Rzeczy getta”, które odbyły się 10 marca w klubie Babel przy warszawskim oddziale Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Spotkanie było częścią projektu Miła 18. Wystawa i warsztaty.

Warsztaty „Rzeczy getta” poprowadziła prof. Anna Zalewska z Działu Naukowo-Badawczego MGW. Zaprezentowała wybrane obiekty znalezione w trakcie wykopalisk, które MGW prowadziło na warszawskim Muranowie, a następnie zachęciła uczestniczki i uczestników spotkania o zastanowienie się nad tym, jaką rolę te przedmioty mogą odegrać we współczesności.

Po warsztatach uczniowie udali się na spacer po terenie byłego getta warszawskiego, który poprowadziła dr Wiesława Młynarczyk z Działu Edukacji MGW. Zobaczyli m.in. Pomnik Bohaterów Getta, tzw. Kopiec Anielewicza oraz dawny Umschalgplatz. Odwiedzili też dawny Szpital Bersohnów i Baumanów – docelową siedzibę Muzeum Getta Warszawskiego – gdzie mieli okazję zobaczyć więcej artefaktów wydobytych z ziemi podczas wykopalisk w okolicach ul. Miłej.

Zapraszamy nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną MGW i kontaktu w sprawie zorganizowania lekcji w szkole lub online i spacerów edukacyjnych po terenie warszawskiego getta: edukacjamgw@1943.pl