Fotorelacja | Warsztaty historyczne w szkole podstawowej nr 127

W dniach 21-27 października dr Wiesława Młynarczyk z Działu Edukacji MGW przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza na warszawskiej Pradze cykl warsztatów poświęconych historii i kulturze żydowskiej.

W trakcie dwugodzinnych warsztatów uczniowie klas piątych zapoznali się z podstawowymi pojęciami judaizmu i dowiedzieli się o głównych świętach oraz tradycjach żydowskich. Mieli również okazję zobaczyć, jak wyglądają symbole judaizmu — między innymi zwój Tory, mezuza czy szofar. Warsztatom towarzyszył pokaz filmów i prezentacji na temat kultury żydowskiej.

W klasach ósmych dr Wiesława Młynarczyk przeprowadziła czterogodzinne warsztaty na temat historii Żydów ze szczególnym uwzględnieniem Zagłady i II wojny światowej. Część lekcji poświęcono gettu warszawskiemu. Ważnym tematem była również niemiecka nazistowska Akcja „Reinhardt”, w której wyniku życie straciło prawie 2 mln Żydów. W tym roku mija 80 lat od tych tragicznych wydarzeń.

Zapraszamy nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną MGW i kontaktu w sprawie zorganizowania lekcji w szkole lub online i spacerów edukacyjnych po terenie warszawskiego getta: edukacjamgw@1943.pl.