Fotorelacja | Seminarium wyjazdowe „Śladami Akcji Reinhardt”

W dniach 26, 27 marca odbyło się wyjazdowe seminarium Lublin – Trawniki – Poniatowa, związane z 80-tą rocznicą Akcji Reinhardt. Wzięło w nim udział 30 nauczycieli i edukatorów z całej Polski.

fotografie autorstwa uczestnika seminarium, p. Karola Głębockiego

W dniach 26, 27 marca odbyło się wyjazdowe seminarium Lublin – Trawniki – Poniatowa, związane z 80-tą rocznicą Akcji Reinhardt, w wyniku której śmierć poniosło około 2 miliony Żydów. W seminarium wzięło udział 30 nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Mieli oni okazję wysłuchać wykładu na temat przebiegu Akcji, obejrzeć wystawę prezentowaną przez Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, zwiedzić miejsca związane z historią żydowskiej społeczności Lublina, zarówno tą tragiczną z okresu II wojny światowej, jak i wcześniejszą, sięgającą średniowiecza. Najbardziej poruszającą częścią programu seminarium była wizyta w obozach pracy przymusowej na Majdanku, w Trawnikach i Poniatowej, gdzie w listopadzie 1943 roku w ramach Akcji Erntefest wymordowano pozostałych przy życiu Żydów.

Osoby zainteresowane seminariami oraz wszelką aktywnością MGW kierowaną do nauczycieli i edukatorów zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz facebooka.