„Charles Wessler — Zbieramy pamiątki”

Poszukujemy Świadków historii, którzy zgodziliby się podzielić swoimi wspomnieniami na temat Szpitala Bersohnów i Baumanów i getta warszawskiego. Zbieramy także pamiątki związane z tym miejscem oraz innymi gettami w okupowanej Polsce.

Charles Wessler - Zbieramy pamiątki

Witam. Nazywam się Charles Wessler. Jestem producentem filmów, które możecie znać, na przykład „Głupi i głupszy”; „Sposób na blondynkę”, a ostatnio film „Green Book”, za który miałem szczęście otrzymać Oscara.

W 1940 roku, w samym sercu nowoczesnego europejskiego miasta, niemiecka armia stworzyła machinę Zagłady – najpierw zamknęła pół miliona ludzi na niewielkiej przestrzeni, aby potem systematycznie ich wymordować. Było to warszawskie getto.

Dziś pragnę opowiedzieć Państwu o niesamowitym projekcie, który jest bardzo bliski mojemu sercu. Pracuję z utalentowaną grupą ludzi w Warszawie, w Polsce, z darczyńcami z całego świata. Razem tworzymy muzeum, w którym przyszłe pokolenia będą mogły poznać i zapamiętać tragedię warszawskiego getta i Holokaustu.Potrzebujemy Państwa pomocy.

Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogliby podzielić się wspomnieniami lub przekazać pamiątki – listy, dokumenty, fotografie lub przedmioty z okresu przedwojennego i wojennej Polski. Szczegóły znajdą Państwo na pod adresem www.1943.pl . Czekamy na kontakt. Budujemy Muzeum Getta Warszawskiego dla przyszłych pokoleń. Aby Zagłada nigdy więcej się nie powtórzyła.