Fotorelacja | Szkolenie dla nauczycieli w Chełmnie nad Nerem i Łodzi

W dniach 9-10 października odbyło się seminarium wyjazdowe dla nauczycieli. Tym razem pojechaliśmy do byłego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem oraz Łodzi.

W seminarium wzięło udział 33 nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Przyjechali z takich miast, jak Warszawa, Gdańsk, Zabrze, Gliwice, Mława, Mińsk Mazowiecki, Koluszki, Łochów, Grójec, Otwock.

Pierwszy dzień seminarium był poświęcony zwiedzaniu ekspozycji/wystawy Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Odwiedziliśmy także miejsce zagłady Żydów w Lesie Rzuchowskim.

Drugi dzień  dedykowany był  gettu łódzkiemu, po którym oprowadzał nauczycieli i edukatorów dr Adam Sitarek z Uniwersytetu Łódzkiego. Część spaceru stanowiła wizyta w Centrum im. Marka Edelmana oraz na Stacji Radegast. Ostatnim punktem  było zwiedzanie Cmentarza Żydowskiego.

Nocowaliśmy w Domu Gościnnym „Linat Orchim” prowadzonym przez Gminę Wyznaniową Żydowską, który mieści się w zabytkowym zespole budynków pałacowych wzniesionych przez Karola Gebhardta.