Fotorelacja | Chór Dziecięcy Miasta Łodzi w Izraelu

W ramach polsko-izraelskiego programu wymiany kulturalnej Chór Dziecięcy Miasta Łodzi gości teraz w Izraelu, gdzie realizuje intensywny program muzyczny, edukacyjny i kulturowy.

W ramach wizyty w Izraelu chór odwiedził Instytut Polski w Tel Awiwie i Centrum Mashmaut, gdzie uczestnicy i uczestniczki projektu wzięli udział w spotkaniu z 99-letnim Ocalałym z getta łódzkiego. Dalszy program obejmuje udział w purimowym karnawale, wycieczkę nad Jezioro Galilejskie i odwiedziny świętych miejsc religii chrześcijańskiej. Pobyt członków i członkiń łódzkiego chóru zwieńczy koncert w Kiryat Motzkin, który odbędzie się w najbliższy czwartek.

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi powstał w 2015 roku. Brał udział w różnych koncertach w Polsce i za granicą, reprezentował Polskę na Festiwalu Kultury Polskiej w Luksemburgu oraz brał udział w operze dziecięcej Hansa Krasy „Brundibar”. Chór śpiewa w 16 językach, między innymi po hebrajsku i w jidysz.

Chór będzie gościć w Izraelu do 9 marca. Na kwiecień jest z kolei zaplanowany pobyt w Polsce młodzieży z choru izraelskiego. Liczymy, że spotkania młodzieży staną się platformą do przełamywania barier, budowania wzajemnego szacunku do wspólnej, wielowiekowej historii oraz początkiem osobistych przyjaźni.