Anna Sułkowska-Migoń laureatką Paszportów POLITYKI

Z radością informujemy, że dyrygentka Anna Sułkowska-Migoń została laureatką Paszportów POLITYKI 2022 w kategorii muzyka poważna. Gratulujemy i spieszymy poinformować, że w 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim poprowadzi ona uroczysty koncert polsko-izraelskiej orkiestry symfonicznej organizowany przez Muzeum Getta Warszawskiego.

Anna Sułkowska-Migoń jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna w klasie Ł. Borowicza oraz dyrygentura chóralna w klasie L. Matynian i A. Korzeniowskiego. Ukończyła też studia licencjackie na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność altówka). Jest dwukrotną stypendystką programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent”, zwyciężczynią prestiżowego konkursu La Maestra w Paryżu (2022), laureatką Taki Alsop Fellowship Award (2022–2024) i Nagrody Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii odkrycie roku (2022). Współpracuje z orkiestrami w Polsce i za granicą.

Paszport POLITYKI otrzymała „za ogromną muzykalność, wrażliwość i nieprzeciętną radość tworzenia sztuki. Za konsekwentną pracę, która doprowadziła w zeszłym roku do międzynarodowych sukcesów ze zwycięstwem w paryskim konkursie La Maestra na czele”.

Koncert polsko-izraelskiej orkiestry symfonicznej, którą poprowadzi Anna Sułkowska-Migoń, odbędzie się 19 kwietnia 2023 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W programie koncertu VIII Symfonia Op. 53 „Kwiaty Polskie” Mieczysława Weinberga oraz skomponowany specjalnie na tę okazję utwór Elżbiety Sikory. Zorganizowane przez Muzeum Getta Warszawskiego wydarzenie będzie częścią obchodów 80. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Paszporty POLITYKI to nagroda wręczana polskim twórcom przez tygodnik „Polityka” od 1993 roku. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. muzyka poważna, muzyka popularna, literatura i teatr.