Larissa Cain

Bohaterką dziewiątej odsłony cyklu jest Larissa Cain z d. Sztorchan (ur. 1932), uratowana z getta warszawskiego przy pomocy m.in. rodziny Jasików. „Tego dnia miałam kolację i potem nie byłam głodna” – wspomina swój pierwszy dzień po tzw. aryjskiej stronie, silnie kontrastujący z jej wspomnieniami dotyczącymi pandemii tyfusu, głodu, przeludnienia i Wielkiej Akcji likwidacyjnej.

Zapraszamy na cykl wywiadów filmowych, które zostały zrealizowane w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, przy współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Swoimi wspomnieniami z czasu okupacji, jak i lat poprzedzających wojnę, podzielili się działacze ruchu oporu: żołnierze podziemia i harcerze, a także osoby Ocalałe z Zagłady.

Filmy dostępne są w trzech lokalizacjach: na stronie internetowej www.1943.pl, profilu społecznościowym FB i kanale YouTube MGW.

Cykl 30 wywiadów został przygotowany przez dział edukacji i wpisuje się w działalność #MGWonline. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.