Barbara Marlow

„Ulica w getcie mówiła językiem, którego nie znałam” – tak opisuje poczucie obcości w warszawskim getcie, Ocalała, Barbara Marlow, ur. w 1931 roku. Jej relacja to nie tylko rekonstrukcja życia w getcie, z perspektywy 11-letniej dziewczynki, ale także rekonstrukcja sposobu ratowania Żydów. Bohaterka wywiadu, jako harcerka,  uczestniczyła także w Powstaniu Warszawskim.

Zapraszamy na cykl wywiadów filmowych, które zostały zrealizowane w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, przy współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Swoimi wspomnieniami z czasu okupacji, jak i lat poprzedzających wojnę, podzielili się działacze ruchu oporu: żołnierze podziemia i harcerze, a także osoby Ocalałe z Zagłady.

Filmy dostępne są w trzech lokalizacjach: na stronie internetowej www.1943.pl, profilu społecznościowym FB i kanale YouTube MGW.

Cykl 30 wywiadów został przygotowany przez dział edukacji i wpisuje się w działalność #MGWonline. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.